Godziny przyjęć

 

Poniedziałek
830
-
1600
Wtorek
1200
-
1900
Środa
830
-
1600
Czwartek
830
-
1900
Piątek
830
-
1600

Godziny przyjęć - Gastroenterologia

 

Środa
od 1730
-

Zakres usług

Piaskowanie zębów to jeden z podstawowych  zabiegów przeprowadzanych w gabinetach  dentystycznych. Polega na usuwaniu części  kamienia nazębnego, osadów oraz przebarwień z 

rtg zębów sędziszów młp.

Zdjęcia radiologiczne są nieodłącznym ogniwem  pełnego procesu diagnostycznego. Charakter  projekcji i obszar obrazowania zależne są od rodzaju  przeprowadzanego zabiegu. Pomagają one w  diagnostyce, planowaniu oraz ocenie leczenia  chirurgicznego, endodontycznego (kanałowego),  niekiedy zachowawczego, ortodontycznego. Najczęściej wykonywane są zdjęcia punktowe  polegające na wykorzystaniu radiowizjografii, dzięki  której oprócz zmniejszonej dawki promieniowania otrzymuje się obraz od razu  na ekranie komputera. Wszystkie zdjęcia podlegają archiwizacji oraz w razie  potrzeby dalszej obróbce. Precyzja fotografii cyfrowej przenosi nas w nowy  wymiar jakości w obrazowaniu diagnostycznym.

Stomatologia Sędziszów młp.

W jaki sposób… APARAT ORTODONTYCZNY może odmienić Twoje życie?

Korzyści wynikające z podjęcia leczenia ortodontycznego:


* poprawa wizerunku i zwiększona pewność siebie
* zdrowy, piękny uśmiech
* poprawa funkcji żucia
* zwiększona możliwość utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej
* właściwe rozłożenie sił na poszczególne zęby, co zapobiega ich ścieraniu

 

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu.

ortodoncja rzeszów
Często jednak przeszkodą w spełnieniu tych marzeń jest wada zgryzu. Wady zgryzu niejednokrotnie powodują kompleksy związane z wyglądem. Zazwyczaj skutkują także dyskomfortem z powodu chorób dziąseł ,
próchnicą bądź niewłaściwym ścieraniem się zębów. Niejednokrotnie dochodzi też do zaburzenia funkcji stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni, uszkodzenia błony śluzowej warg i policzków, czy nawet ułamania i ukruszenia zębów. Nierzadko wada zgryzu jest także przyczyną wady wymowy.

protetyka Sędziszów Młp.

Protetyka zajmuje się uzupełnianiem braków w  uzębieniu, przywracaniem utraconych funkcji  narządu żucia oraz poprawą estetyki zębów.  Niepełne uzębienie niesie ze sobą poważne  konsekwencje dla codziennego funkcjonowania i  samopoczucia pacjenta. Utrata nawet jednego zęba sprzyja przesuwaniu  się zębów sąsiednich (przechylanie, obracanie i  "wydłużania się" zębów przeciwstawnych. To wszystko może doprowadzić do  utraty kolejnych zębów. W efekcie utraty zębów zbyt wcześnie tworzą się  głębokie zmarszczki, rysy twarzy ulegają zaburzeniu, profil staje się  nieprawidłowy, charakterystyczny dla wieku podeszłego.        
Odbudowę zębów można odtworzyć protezami stałymi – koronami i  mostami. Często pacjenci rezygnują z klasycznych mostów, ponieważ ich  wykonanie łączy się z koniecznością oszlifowania zębów sąsiadujących z  luką. Wówczas alternatywą jest wszczepienie implantu w miejsce  brakującego zęba i wykonanie na nim odbudowy protetycznej. Jeśli braki w  uzębieniu nie kwalifikują się do uzupełnień stałych, wykonywane są  protetyczne uzupełnienia ruchome do których zaliczamy protezy overdenture,  szkieletowe i osiadające.

stomatologia dziecięca Sędziszów Młp.

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest  dziedziną stomatologii zajmującą się  diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem  chorobom zębów i jamy ustnej u dzieci oraz  młodzieży. Należy dbać o zęby mleczne ponieważ biorą one  udział w procesie kształtowania jamy ustnej u dzieci.  Nie wolno więc bagatelizować żadnych zmian i  ubytków powstałych w mlecznych zębach, licząc na  to że i tak zastąpi je stałe uzębienie.         
Ważne jest, aby ząb mleczny pozostał w jamie ustnej zdrowy lub wyleczony  do czasu naturalnej wymiany uzębienia z kilku względów. Po pierwsze zęby  mleczne utrzymują przestrzeń dla odpowiadających im później zębów stałych.  Przedwczesne usunięcie zęba mlecznego powoduje przesunięcie się  pozostałych zębów na zajmowane przez niego miejsce i zamknięcie  przestrzeni przewidzianej dla jego stałego następcy. Ponadto zęby mleczne są  bardzo podatne na szybko postępującą próchnicę, której nie leczenie może  doprowadzić do bólu zęba oraz poważnych stanów zapalnych tkanek go  otaczających, czego konsekwencją jest zaburzenie rozwoju lub wyrzynania  zębów stałych. Zęby trzonowe są niezbędne do prawidłowego spożywania  pokarmów. Dzięki nim dziecko może spożywać pokarmy twarde, rozcierając je.  W wyniku przedwczesnej utraty trzonowców mlecznych u dzieci pojawia się  niechęć do pokarmów twardych lub nawet całkowite ograniczenie ich spożycia.  Istotnym jest również fakt, że zęby mleczne mają wpływ na naukę prawidłowej  wymowy, a ich przedwczesna utrata może spowodować seplenienie.

Dentysta Sędzisżów młp.

Jest to dział stomatologii zachowawczej zajmujący  się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba  oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek  okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je  za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm)  narzędzi piłująco-penetrujących.         
Leczenie endodontyczne jest zalecane przy  bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy  miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych - przed  wykonaniem korony lub mostu. Przeciwwskazaniami do leczenia endodontycznego są osoby z grupy ryzyka (choroby serca, naczyń, zaburzenia metaboliczne), osoby ze złą  higieną jamy ustnej oraz brakiem motywacji.

Dentysta Sędziszów młp.

Domeną stomatologii zachowawczej jest leczenie  skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby  zębów, jaką jest próchnica. Objawami próchnicy są  początkowo nieestetyczne plamy na zębach,  następnie ubytki twardych części zębów, które nie  leczone mogą doprowadzić do podrażnienia i  uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba - miazgi.         
Wiąże się to z dolegliwościami bólowymi i  wykluczeniem zęba z czynności żucia. W skrajnych  przypadkach nie leczona próchnica może  doprowadzić do obumarcia zęba. Pogarsza to estetykę uśmiechu i może mieć  wpływ na zdrowie całego organizmu w postaci ukrytego ogniska infekcji.        
Leczenie próchnicy polega na opracowaniu i wypełnieniu ubytku  próchnicowego. Po opracowaniu chorych, próchniczych tkanek zęba  pozostaje ubytek.
Wypełnienie tego ubytku jest konieczne aby oddzielić  zdrowe tkanki zęba od środowiska zewnętrznego i zamknąć możliwe drogi  dostępu bakteriom.
To zaopatrzenie powinno być trwałe, estetyczne, oraz  przywracać pierwotny kształt zęba.

Jedna z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów diagnostycznych w skład której wchodzi 50 laboratoriów, w których wykonywanych jest ponad 35 mln badań rocznie. W całym kraju prawie 2500 podmiotów leczniczych współpracuje z ALAB laboratoria. Świadczy usługi dla: publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, prywatnych praktyk lekarskich, klientów indywidualnych oraz jednostek prowadzących badania kliniczne. ALAB laboratoria posiada również ogólnopolską sieć ponad 180 punktów pobrań– placówek medycznych przeznaczonych dla klientów detalicznych oraz pacjentów kierowanych od kontrahentów medycznych.
Od 2008 roku firma stosuje podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej, czym zapewnia szybkie i w pełni prawnie ważne wyniki dla pacjentów. Kontrahentom zapewniony jest szybki dostęp online do wyników dzięki nowoczesnym aplikacjom internetowym „Twoje Wyniki” oraz „iCentrum”. A dla pacjentów dostepna jest wygodna
aplikacja do pobierania wyników online ze strony www.alablaboratoria.pl
Oferta ALAB laboratoria to ponad 2500 badań, wśród których wykonywane są:
-badania podstawowe w zakresie hematologii, koagulologii, analityki ogólnej z parazytologią, biochemii klinicznej, serologii grup krwi, mikrobiologii z mykologią, diagnostyki prątka gruźlicy
-badania specjalistyczne w zakresie rozszerzonym z immunochemii,
autoimmunologii, białek specyficznych, diagnostyki zakażeń i analiz hormonalnych, markerów nowotworowych, patomorfologii i cytologii oraz genetyki molekularnej zakażeń i leczenia bezpłodności.

Podkategorie